Posted in Nezařazené

6 tipů na skvělé výlety po Jižních Čechách!

6 tipů na skvělé výlety po Jižních Čechách! Posted on 1.3.2019

Máte chuť vzít rodinu, partnera či partnerku na výlet po krásných Čechách, ale nevíte, která místa za to stojí? Zkuste Jižní Čechy. Ty nabízejí mnoho možností, co dělat, už jen díky pánvím i vrchovinám, na kterých se nacházejí. Vybrali jsme pro Vás ta nejkrásnější místa, která Vám vezmou dech!
Český Krumlov
1.      Třeboň
Město Třeboň stojí za navštívení hlavně kvůli krásným rybníkům, které jej obklopují. Rybník Svět nebo náš největší rybník Rožmberk si můžete prohlédnout na vlastní oči například při projížďce na kolech. Ocyklotrasy tu opravdu nouze není. Pokud s sebou nevezmete kola, můžete alespoň procházkou kolem rybníku Svět dojít ke Schwarzenberské hrobce, která Vás uchvátí. V samotném městě určitě nezapomeňte kouknout na náměstí nebo navštívit státní zámek.
2.      České Budějovice
Tohle město je přímo srdcem Jižních Čech. Známé je především díky svému obrovskému čtvercovému náměstí, blízko kterého se nacházíČerná věž. Zapoťte se při vylézání schodů nahoru, ať se nepřipravíte o krásný výhled na celé Budějovice. Pokud jste větší gurmáni, můžete navštívit pivovar, vyrábí tu totiž Budějovický Budvar.
3.      Holašovice
Maličká vesnička nedaleko Budějovic, která Vás ale nemálo uchvátí. Je totiž ve stylu selského baroka. Mimo krásně malovaných chaloupek tu najdete český Stonehenge, kde se dějí věci.
4.      Český Krumlov
Tento turistický cíl asi nemusím představovat. Pokud jste Krumlov ještě nenavštívili, nechte se nalákat na úzké a malebné uličky vedoucí od nádherného zámku celým starým městem. Nezapomeňte na zrcadlové bludiště nebo muzeum voskových figurín.
5.      Hluboká nad Vltavou
Městečko známé především díky stejnojmennému zámku, který je zde hojně navštěvován. Je považován za nejkrásnější a nejkouzelnější v celé České republice. Mimo jiné můžete zavítat do zoologické zahrady, která se nachází nedaleko zámku.
Stezka korunami stromů
6.      Lipno nad Vltavou
Velmi známá a navštěvovaná oblast především za sportovními účely. Na Lipně se vyřádíte jak v létě, tak i zimě. Vzhledem k tomu, že se nacházíme na Šumavě,skiareál Lipno Vás určitě nezklame. V létě tu jede hlavně turistika a vodní sporty. Můžete si půjčit horské koloběžky a sjet nějakou z nabízených tratí, projet se na bobové dráze či zkusit lanová centra. Největší atrakcí je Stezka korunami stromů Lipno, která zabaví návštěvníky každého věku.
Doufáme, že se Vám naše tipy líbily a co nejdříve navštívíte alespoň nějaké z našich míst. Nezapomínejte na to, že vzpomínky je to nejcennější, co můžete během života získat.