Posted in Nezařazené

Chaluha pro vaše zdraví

Chaluha pro vaše zdraví Posted on 5.2.2019

Pokud bychom člověku neznalému prozradili, že jsme měli dnes ke svačině chaluhy, asi by ho napadla buď možnost, že s námi není něco v pořádku anebo by se nám snažil věnovat nějakou finanční částku. Tento produkt totiž ještě zcela nepronikl do našeho jídelníčku. Což je velká škoda. Nejedná se o žádnou zoufalou náhradu stravy, kterou uvítáme v době před výplatou.chaluha v moři.jpg

  • Chaluha bublinatá neboli kelpa je potravinovým doplňkem, který obsahuje vysoký podíl látek důležitých pro náš organismus.
    • Jedná se především o jód a minerální stopové prvky.

Není ale nutné pojídat tento mořský produkt v původním stavu. Výrobci ji nabízejí buď v podobě prášku nebo tablet.

Kelpa pro lidi nakliceno.cz se dříve využívala spíše jako jedna ze surovin při výrobě mýdla a jako katalyzátor při výrobě křemičitého skla. Dnes ji můžeme objevit i v zubních pastách, a dokonce ji konzumujeme a mnohdy o tom ani nevíme. Přidává se totiž do želírovacích produktů, které mají za úkol vylepšit konzistenci různých zákusků nebo zmrzlin.

Pozitivní vliv zejména na trávení

Kelpa není ale pro člověka prospěšná jen tím, že mu díky ní více chutnají sladkosti. Je přímo prospěšná jeho tělesnému zdraví. Dalo by se říci, že působí stejně pozitivně na zvířata i na člověka. Zejména v jednom slova smyslu.bolest břicha.jpg

  • Kelpa podporuje trávicí proces a tím pádem prospívá celému zažívacímu traktu.
  • Navíc chrání organismus před volnými radikály, které mohou způsobovat velice vážné zdravotní potíže.

Potravinový doplněk, vyrobený z kelpy, vás také ochrání před těžkými kovy a významným způsobem zmírní překyselení z nevhodně složené stravy.