Co by měla splňovat dlažba k venkovnímu bazénu

Co by měla splňovat dlažba k venkovnímu bazénu Posted on 27.11.2021

K létu takřka neodmyslitelně patří bazén. To je ostatně také důvod, proč jej najdeme prakticky na každém dostatečně velkém pozemku a také v nafukovací podobě na balkónech bytů. Avšak mít bazén neznamená jen možnost osvěžení v horkých letních dnech, ale také starosti.

Jednou z nich je i otázka, jak upravit okolí bazénu. To je totiž mnohem důležitější, než by se mohlo zdát. Právě po něm totiž budeme chodit, když do něj budeme vstupovat, případně když hodíme například balon mimo.

kamenná dlažba u bazénu

Nejčastěji je zde používána dlažba k venkovnímu bazénu, a to z dobrých důvodů. Ačkoliv bychom totiž mohli nechat trávník růst až k okraji, znamenalo by to mnohem větší znečištění. Mnohem snadněji by totiž nalétal do vody drobný hmyz, ale také my bychom tam přinesli hlínu na svých nohách. A to není dobré.

Avšak aby plnila svůj účel, musí splňovat několik důležitých požadavků, které vyplývají z toho, čemu bude vystavena a jak bude využívána.

V první řadě by měla být odolná vůči vodě. To je pochopitelné, neboť lze počítat s tím, že bude prakticky neustále mokrá, nehledě na zvýšenou vlhkost vzduchu, která v těsné blízkosti panuje. Pokud by jí to vadilo, je jasné, že by dlouho nevydržela.

dlažba z glazurovaných hliněných dlaždic

Dále by měla mít zdrsněný povrch. Je totiž nutné počítat s tím, že po něm budeme chodit bosou nohou či s lehkými letními botami. A nikdo z nás zde rozhodně nechce uklouznout. To by totiž mohlo mít, vzhledem k její tvrdosti, ošklivé následky. O tom, že by tak mohlo malé dítě, které ještě neumí plavat, snadno spadnout do vody. A to se rozhodně nevyplatí riskovat.

Také by neměla příliš dobře akumulovat teplo. Je totiž pravděpodobné, že po ní budeme chodit bosou nohou, a rozhodně se nechceme při chůzí spálit.

Jistě, požadavků není málo, ale naštěstí v dnešní době není tak těžké sehnat materiál, který je splňuje. A věřte, že péče, kterou výběru věnujete, se vám rozhodně vrátí.