Posted in Nezařazené

Co jsou nebankovní hypotéky?

Co jsou nebankovní hypotéky? Posted on 13.2.2019

Možná známější název tohoto typu půjčky zní americká hypotéka bez registru. Tuto možnost volí hlavně lidé, jimž nebyla poskytnuta půjčka bankou z důvodu nedostatečné solventnosti, což s sebou nese pro banky riziko, že nebudou schopni splácet. Znakem nesolventnosti jsou nedostatečné příjmy nebo již existující jiné dluhy. Přesně pro tuto skupinu odmítnutých lidí ale existují nebankovní instituce, které poskytují jinou formu půjčky.
obrázek - výstavba
Stejně jako u všeho ostatního i tato možnost má svá pro a proti. Mezi pozitiva patří rychlé vyřízení, ovšem na úkor vyšších úrokových sazeb. A to někdy i několikanásobných. Velké proti ale představuje přímo sama společnost, která se naoko tváří sympaticky a mile, ve skutečnosti jí ale jde o to, jak člověka podvést. Toho dosáhne tím, že svým klientům nabídne velmi obsáhlou smlouvu, která je pro ně nevýhodná, ale protože daným termínům nerozumí nebo si ji prostě pořádně nepřečtou, podepíší.
Předtím, než se člověk rozhodne pro půjčku, měl by dobře zvážit, u koho si ji vezme. Na trhu se totiž pohybují tři typy nebankovních společností. První jsou ty, které opravdu chtějí klientům pomoci a poskytnou jim peníze. Druhé se tak sice tváří, ale jde jim především o to, aby na klientech vydělali prostřednictvím jejich neznalosti. Třetí skupinu tvoří ty, které zajímá nemovitost klienta, kterému ve smlouvě stanoví tak ostré podmínky, které není v jeho silách řešit.
stavba domu
Ukazatelé bezpečnosti jsou následující:
· Úrok a RPSN
Nenechte se nachytat na nízké úrokové sazby – ty mají klienty pouze přilákat. Důležitější je v tomto ohledu sazba RPSN.
· Předčasné splacení
Je dobré si předem zjistit, jaké jsou podmínky při předčasném splacení. Ty se mohou pohybovat od 1 do 30 %, což už je pořádný rozdíl. S vysokým úrokem pak ztrácíte možnost přefinancovat hypotéku do banky.
· Sesplatnění
Jeden z nejdůležitějších faktorů, který určuje procenta, o která dluh naroste v případě opoždění splátky. Někdy se pohybuje až ve výši 40 %.
· Kontrola a smluv
Nerozumíte jazyku smluv? Poraďte se s právníkem ještě před podpisem.
Pokud chcete vsadit na prověřenou firmu, které jde o blaho svých klientů, zkuste americkou nebankovní hypotéku https://nebankovnihypoteky.net/americka-hypoteka-vip/, se kterou vám nehrozí žádný podvod.