Posted in Nezařazené

Co se to s námi muži děje?

Co se to s námi muži děje? Posted on 9.3.2021

V úvodníku popisuji příznaky úbytku mužského hormonu testosteronu. Týká se to mužů a týká se to těch, kterým už bylo 45 let. Jde o přirozený úbytek, který postihne každého muže. Někoho víc někoho méně. Možná si tím procházíš i ty. Jen o tom prostě ještě nevíš.

Testosteron dělá muže mužem. Zpevňuje kostru, podílí se na růstu či údržbě svalové hmoty, posiluje libido a má významný vliv na erekci.

Ovlivňuje erekci

Jeho úbytek začíná naprosto nenápadně a řada mužů ani netuší, že už tím prochází. Najednou ti začne růst břicho. No jo, řekneš si. Poslední dobou piju více pivečka, to je jasné. Jenže si ani neuvědomíš, že kdysi dávno si toho pil možná daleko víc. Možná nárazově, ale pil. Nebo to svedeš na to, že už nechodíš do posilovny a přestal si se vůbec hýbat. To si zdůvodníš kariérou. Bereš to jako daň za úspěch. Práci přičítáš i to, že už tě tak často nelákají divoké hrátky se svou ženou. Máš přece tolik starostí v podnikání, nebo v zaměstnání. Kdo by pak myslel na sex.

Ale houby. Není to ani pivem, není to ani úspěchem, není to ani vytížením v práci. Může za to úbytek testosteronu. Ten způsobí, že nemáš chuť do sportování ani na ženy. A způsobí také to, že když ta chuť, myslím na ženy, je, tak máš problém abys, jako chlap, nevyhořel.

Doplňovat testosteron se vyplatí

Jak jsem již psal, jedná se o přírodní úbytek. Můžeš ho omezit, nebo možná i zastavit, na čas, tím, že se více budeš věnovat zdravému životnímu stylu. Prostě se kousni a jdi si zaběhat. Místo pečeného bůčku si dej marinovaného lososa a večer nepopíjej karibský rum, ale nějaký ovocný džus. Zkrátka, chceš-li být ještě nějakou dobu chlapem, rezignuj na všechno, co miluješ. Tvá žena ti poděkuje (pakliže nedojde k přesvědčení, že se měníš kvůli nějaké milence). Jinak můžeš zabránit úbytku radostí tím, že se obrátíš na firmu nabízející prodej testosteronu. Jde o směs bylinných výtažků, které mají prokazatelnou účinnost. Jejich hlavní nevýhodou není ani tak cena, jako to, že ty pilulky musíš užívat dlouhodobě. Ale to je jako se vším. Něco za něco.