Dělejte věci podle sebe i nadále

Dělejte věci podle sebe i nadále Posted on 13.3.2017

Jestli nepatříte k těm, kteří podléhají trendům doby, musíte být opravdu stateční. Ono je to totiž těžké. Pokud nečiníte to, co všichni ostatní, stáváte se podezřelým, černou ovcí, prostě divným člověkem. A nemusí jít jen o módu.

Třeba se bráníte výrobkům z plastů.

A nemusíte být ekologem tělem i duší. Prostě je Vám žinantní používat, například plastové obaly na potraviny, když víte, že základní surovinou pro jejich výrobu je ropa. Takže se snažíte plast zaměňovat za přírodní materiály. V podstatě se vracíte do doby Vašich rodičů, nebo prarodičů. Kdo to kdy viděl, abyste popíjeli tekutiny z plastových nádob. Pro Vás je jediným přijatelným obalem šikovná skleněná láhev na pití. Jak byste mohli pozřít svůj oblíbený nápoj z plastové láhve? To je přece šílené. A přitom jste jedni z mnoha, kteří plastové lahve nepoužívá. Uvědomujete si to?


barevné šťávy

Musí se uznat, že Vaše vytrvalost v odolávání vlivu běžných trendů je výjimečná!

Sklo přece patří do skupiny výrobků zpracovatelského průmyslu, které lidskému zdraví neškodí. A navíc se skleněné láhve určené k pití dají používat bez problémů stále dokola. Dají se dobře umýt, ale i vyvařit, aby byly zničeny veškeré bakterie. Zkuste nalít vařící vodu do plastové lahve.

Ale pozor! Nestaňte se mentorem!

Vaše čerstvě vymačkané šťávy z ovoce jsou tedy uchovávány v naprosté čistotě. A Vy si toho jste vědomi. Právě proto zůstaňte u svých názorů. Ale nestaňte se tím, který každému a téměř vždycky vysvětluje, proč by si měl k pití láhve ze skla pořídit místo těch umělých. Stal byste se nesnesitelným společníkem. Nikdo nemá rád, a to dokonce ani Vy, aby Vám někdo druhý vnucoval své názory pokaždé, když se Vaše rty přicucnou k plastovému obalu. Každý člověk si musí na to své krédo přijít sám.


skleněné zátiší

Přesto buďte hotovi kdykoliv zareagovat na svou skleněnou láhev s pitím v tašce argumenty, které odzbrojí každého. Možná to bude efektivnější způsob, jak přimět své okolí k zamyšlení víc, než kdybyste soustavně poučovali.