Posted in Nezařazené

Elektrický longoard aneb jak vybrat ten správný model?

Elektrický longoard aneb jak vybrat ten správný model? Posted on 28.2.2017

Longboard je delší verzí skateboardu. Většinou se jedná o délku okolo jednoho metru u longboardu, avšak k dispozici jsou i delší a taktéž kratší alternativy. Longboard na rozdíl od skateboardu má větší, měkčí a širší kola. Díky tomu tak je stabilnější, i co se týče přilnavosti.

 modrý longboard

Jak adekvátně poznat a vybrat elektrický longboard?

 

Samozřejmě záleží na každém jedinci a jeho touze v rámci nejen posunu svých možností. Jezdit na elektrickém longboardu lze v rámci různého stylu, ať už se jedná o downhill, freestyle či dance nebo jen klasické užití si jízdy.

 

V rámci volby ohledně elektrického longboardu je zapotřebí znát především své možnosti, nejen ohledně cenové dostupnosti, ale rovněž v rámci vybavení. Mezi hlavní kritéria náleží jízdní vlastnosti elektrického longboardu vůči povrchu, stejně tak typ pohonu a především převod.

 longboard zvrchu

Důležitost mechanismu u elektrického longboardu

 

Je zásadní, aby mechanismy byly velmi dobře vyrobeny, tj. odolnost vůči značnému namáhání. Je třeba mít na paměti, že o elektrický longboard se majitel musí adekvátně postarat a to o všechny části. Stejně je tak důležitá kontrola a utažení. Elektrický longboard váží více než klasický, tím tedy má i delší brzdnou dráhu. Zde pomohou silné elektromotory.

 

Streetový elektrický longboard a základní dělení

 

Mezi nejnovější náleží integrované silné elektromotory a to přímo v kolečku. Mezi výhody náleží kompaktnost, neboť všechny funkce daného pohonu jsou směrovány do kolečka. Nevýhoda je však, jestliže dojde baterie a jízda je díky pushingu, longboard poté má mírnou tendenci vibrace.

 

Druhou variantou jsou převodové řemenné pohony. Jedná se o nejznámější a nejrozšířenější konstrukci, která se osvědčila díky mnoha výhodám. Jelikož se zde využívá pružnost materiálu převodu, takřka vždy se jedná o řemen. Tímto se mírně sníží nestabilní přechody zatížení či přechody ohledně při přidávání výkonu. Za menší nevýhodu neboli slabou stránku je považováno, že se v rámci tohoto typu pohonu otáčí více součástí a tak se v silách ztrácí troška energie, která by však šla využít lépe.

 

Některé typy elektrického longboardu mají tento typ motoru, neboť u nich není jiné možné řešení. Jedná se zejména o stroje do terénu, kdy je důraz kladen na kvalitní jízdu v rámci eliminace nevyváženosti terénu, povrchové změny i nerovností.