Inventura vztahů

Inventura vztahů Posted on 19.2.2018

Přestože to zní neuvěřitelně, je to tak. Jak upřímný, dobrý a laskavý vztah máte sama k sobě, takové vztahy si vytváříte s druhými. Pokud se vám ve vztazích s ostatními nedaří, začněte s inventurou toho nejbližšího – vztahu k sobě samé.
puntíkaté podkolenky
 
Nenechte se zmást tím, že je všechno na první pohled tzv. super. Podívejte se na situace, ve kterých se vám nedaří. Třeba jste si koupila úžasné šaty a doma najednou vidíte, jak vedle jste při výběru sáhla. Vypadáte v nich starší, tlustší, možná dokonce nevkusně, přitom stály tolik peněz, a vrátit už je nejde. Co si řeknete sama sobě? A co vám řekne zrcadlo, když se podíváte na sebe a na svoje tělo?
dívka na louce
 
Není vám dobře a nedaří se vám v práci. Poněkolikáté předěláváte zprávu a vidíte nasupený výraz šéfa, který vám dává najevo, že od vás očekával víc. Kolegyně s úšklebkem sledují vaši horlivost, a vám připadají naprosto neupřímné a závistivé. Jak se uvnitř vás cítí ta malá holka, školačka, které se nedaří?
 
Ano, začátek najdete někde v dětství – jak se k vám chovali ti nejbližší: rodiče, sourozenci, paní učitelky. Měli vás rádi nebo se na vás stále zlobili? Trestali nebo podporovali, abyste to příště zvládla lépe? Křičeli na vás? Možná si říkáte, bylo to ještě horší, a to už stejně nezměním. To souhlasí. Změnit ale můžete současný pohled na sebe a zkusit dělat věci jinak. Protože vy už nejste ta malá holka, jen se tak možná chováte. Šaty si také nekupujete v dětské velikosti a stejné je to i s vaším chováním – i tomu jste už odrostla.
 
Nelekejte se, že se tohle stalo jenom vám. Kdepak! Malá holka, která se bojí, může být schovaná i za nepříjemnou kolegyní, která se řídí heslem, že nejlepší obrana je útok. Ale zpět k sobě – umíte si odpustit? Umíte se si udělat radost? Umíte se ocenit a nepřehánět? Když je vám těžko, mohlo by vám pomoci obklopit se krásou – ať už v jakékoliv podobě. Kupte si květinu, zajděte na výstavu nebo koncert, přečtěte si povídky nebo zajděte na procházku. A zkuste si v sobě najít sílu a odvahu dělat alespoň něco málo jinak.