Posted in Nezařazené

Jak na výběr kočárku pro vaši rodinu

Jak na výběr kočárku pro vaši rodinu Posted on 9.2.2022

Přemýšlíte a hledáte, který kočárek bude ten nejlepší a nejvhodnější pro vaši rodinu? Na trhu je mnoho kočárků a tak bývá velmi náročné vybrat a rozhodnout se pro kočárek, který by byl pro vás nejlepší. Proto je třeba si nejdříve projít nabídku a podívat se, jaké značky vyrábí kočárek, jak jsou které kvalitní a klidně si i přečíst recenze na dané kočárky a značky. Získáte tak určitou představu o daných kočárcích i o značkách.

žena s kočárkem

Následně je dobré si udělat seznam toho, co od kočárku budete vyžadovat. Máte už představu, které styly kočárků se vyrábí. Je třeba se rozhodnout, který by se líbil právě vám. Ale nejde jen o design kočárku a barvu. Jsou i další velmi důležité věci, které je třeba, aby kočárek splňoval. Důležité je třeba to, jak je kočárek vysoký. Menší maminky totiž nutně musí vidět přes stříšku kočárku. Také jsou důležité rozměry kočárku. To třeba proto, aby se vám kočárek vešel do auta. Důležitá je také váha kočárku. Protože kočárek může být velmi odolný, pevný a přesto odlehčený. Lehčí kočárky jsou pak samozřejmě snadněji ovladatelné, lépe se s nimi zvládá náročný terén a budete je snadněji táhnout do kopce.

sportovní kočárek

Dále je třeba si určit, zda chcete spíše městský kočárek nebo sportovní kočárek. Pokud chcete zvládat náročnější terény, jezdit na výlety, do lesa, po polních cestách, do hor apod., tak je lepší mít sportovní kočárek. Ten je odolnější, odpružený, takže je pohodlný i pro miminko. Zvládne náročný terén, má většinou i nafukovací kola a celkově se vám s ním bude dobře manipulovat, přenášet a zároveň se kočárek nebude převracet.

Můžete si také vybrat i dvojkombinaci. Kdy budete mít jeden podvozek a k tomu dvě korbičky. Jednu hlubokou a druhou sportovní, do které se přechází, až když dítě samo sedí. Samozřejmě že v úplném lehu ve sportovní korbičce dítě také může jezdit. To využívají maminky třeba v letních měsících, kdy sportovní verze kočárku jsou vzdušnější.