Kde končí benevolentnost ze strany banky?

Kde končí benevolentnost ze strany banky? Posted on 23.2.2021

Banky mají ve svém repertoáru hned několik nabídek na úvěrové produkty, vždy tedy záleží na preferencích klienta, pro kterou z nich se rozhodne. Podmínky u každé z nich se určitým způsobem liší. Zatímco hypoteční úvěry nepatří zpravidla k těm nejpřívětivějším, co se schvalování týče, spotřebitelské úvěry získáte o poznání snadněji. Rozhodující je však bonita žadatele, kterou ovlivňuje hned několik faktorů. Hodnotí se měsíční příjem žadatele, další závazky, či záznamy v registrech dlužníků. Je proto vcelku pochopitelné, že ne každý na úvěr nakonec dosáhne. Ba naopak stále více lidí odchází nakonec z banky s nepoříznou. I z tohoto důvodu přibývá věřitelů v nebankovním sektoru, kteří mnohdy využívají tíživé finanční situace svých žadatelů.

Kreditní karta

Kontroverzní nebankovní úvěry

Zdají se vám benevolentní podmínky ze strany nebankovních věřitelů přeci jenom trochu kontroverzní? Tyto společnosti většinou nepohlíží n finanční skutečnost žadatele, dokonce je nezajímá ani fakt, jak se jim dařilo v minulosti své závazky splácet.

Nebankovní půjčku je možné získat až překvapivě snadno. Mnohdy k tomu nebudete potřebovat ani osobní návštěvu na pobočce. Vše se dá snadno vyřešit online během několika málo minut. Tato benevolentnost je do značné míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou, která jen málokdy klesá pod 10%. Takže proč neustále přibývá lidí, kteří uvažují o nebankovním sektoru.

Podpis smlouvy

S nabídkami od nebankovních společností se setkáme doslova na každém kroku. Přečteme si o nich v e-mailové i poštovní schránce, dokonce na internetu či sociálních sítích. A co si budeme povídat, jejich nabídky jsou přinejmenším velmi lákavé. Povětšinou se však jedná o půjčku s ručením nemovitostí, která může být velmi zrádná. Pokud totiž dlužník nebude plnit závazky, tak jak má, může propadnout nemovitost ve prospěch společnosti.