Posted in Nezařazené

Lesk a bída internetových diskusí

Lesk a bída internetových diskusí Posted on 2.5.2017

Všeználci
Skupina uživatelů, která zažila vše a také všude byla. Vzdálení příbuzní Ferdy Mravence, kteří mají na všechno názor. Jediný správný názor. Ostatní diskutující zpravidla neuráží, odpůrce odbývají spíš pohrdlivými komentáři.
pracoviště digitalizace
Vizionáři
Přesvědčení čekatelé konce světa, který způsobí přetěžování planety, UFO, Rusko nebo Bůh. Za každým rohem tuší spiknutí a veškeré světové dění je pro ně jen potvrzením celé škály konspiračních teorií. Jejich oblíbenou zábavou je tapetovat diskuse odkazy na pochybné stránky svých souvěrců a vzývání k „otevření očí“. Pokud se rozhodnete jim oponovat, podle nátury buďto nereagují, nebo vám poskytnou další (a delší) přednášku.

Hateři
Diskutující, kteří čistě ze sportu všechno a všechny nenávidí. Svět se dle jejich názoru točí na špatnou stranu, lidé jsou hnusní, bramboráky moc bramborové. Zajímavé je, že i články, na které reagují, jsou bez výjimky špatně napsané a pojednávají o nudných tématech, přesto jim stojí za přečtení a komentář. Pokud jim budete oponovat, nenechají suchou nit ani na vás, vašem příspěvku a celé rodině do pátého kolena. K tomu, aby si vás brali obrazně řečeno „do úst“, ale nemusíte být ale jejich oponent, úplně stačí, že se jim nějakým způsobem znelíbíte. Pozor, tato skupina si přímo libuje v hrubých výrazech a extremistických názorech.

Etikové
Tato skupina si zpravidla bere za cíl  ostatní diskutující usměrňovat. Z vlastního přesvědčení  brojí především proti výše zmíněným haterům, nezalekne se urážek ani ostatních hrubostí. Vlastní názor je v jejich příspěvcích až druhotnou hodnotou, v první řadě jim je silně proti srsti jakýkoliv projev neslušnosti a intolerance.
plynová maska
Hádači
Reprezentanti tohoto směru navštěvují diskusní fóra s jediným cílem, do krve se pohádat. Po nalezení stejně „naladěného“ protějšku zpravidla následuje stupňující se slovní přestřelka, v níž namísto argumentů přeskakuje vzájemná averze oponentů. Téma diskuse je v tomto případě podružné.