Nákup firmy

Nákup firmy Posted on 2.12.2021

Pozor na riziko

Když se podíváme na stránky některých zprostředkovatelů, kde je aktuální nabídka firem na prodej, tak zjistíme, že nabídka je poměrně pestrá. Důvodů ji lidé prodávají může být spousta. Třeba ji majitel nemá už komu předat a sám už je ve vyšším věku, tak chce odpočívat a trávit čas s vnoučaty. Dalším důvodem může být, že potřebuje peníze na rozjezd nějakého jiného projektu. Variantou bývají také mínusová čísla, kdy už není z čeho dotovat, tak ji chce prodat.

muž v saku

Právě proto je potřeba být obezřetný, abychom nekoupili něco, do čeho budeme jen sypat peníze, které se nevrátí v dostatečné míře či vůbec. Na druhou stranu, když je firma dobře zajetá a daří se jí, tak to může být výhodný nákup, který nám bude generovat zisk a my do ní nemusíme vkládat ani tolik úsilí. Samozřejmě je potřeba neusnout na vavřínech a věnovat se také investování, aby nás nepředehnala konkurence, což ve výsledku znamená pokles příjmů.

Ready made

Zde se bavíme o specifickém typu společnosti, protože je nově založená, takže nemá žádnou minulost a nám tedy zároveň nehrozí žádná rizika, protože budeme první, kdo začne psát její historii. Jak to celé probíhá? Společnost založí odborná firma, která ví jak na to, takže bude mít v pořádku všechny náležitosti. V čem je to výhodné? Pro kupujícího hlavně v úspoře času a starostí, protože nemusí vyřizovat celý proces založení. Takto se na něj pouze převede skrz obchodní rejstřík a tím je vše stvrzeno.

létající obrázky

V současné době můžete využít skvělé nabídky, díky které Vám firmě provede zahození s.r.o. zdarma. To se rozhodně hodí, protože přeci jen náklady na založení založení sro nejsou normálně nulové. Firma takovou nabídku poskytuje kvůli tomu, že její příjem tvoří z velké části poskytování virtuálního sídla. To je pro mnohé výhodná možnost, protože nemusí vlastnit žádnou nemovitost určenou k podnikání.