Posted in Nezařazené

Nepodceňte výběr správného zábradlí

Nepodceňte výběr správného zábradlí Posted on 3.5.2021

Zábradlí je především bezpečnostní prvek schodišť a různých teras či balkónů. Parametry zábradlí se řídí předepsanými normami, které se musí splnit například pro kolaudaci nového domu. Parametry jsou různé, například pro pohyb dospělých lidí a pro děti. Základem je dodržet nejmenší povolenou výšku zábradlí, která se odvíjí od hloubky volného prostoru. Nejčastěji se volí základní výška zábradlí, a to 1000 mm. Zábradlí může být i snížené nebo naopak zvýšené. Pro tyčové výplně je dán normami i rozestup jednotlivých tyčí. Pro svisle umístěné tyče je to maximálně 80 mm.

dřevěné schodiště

Nejprve se zamyslete, jestli potřebujete zábradlí na schodiště do interiéru nebo do exteriéru. Při výběru exteriérového zábradlí vezměte v potaz také vnější vlivy prostředí. Voda, sníh a vítr budou na zábradlí působit, takže je dobré vybírat takový typ zábradlí, který je co nejvíce těmto vlivům odolný. Velmi oblíbenou možností je nerezové zábradlí. Toto zábradlí je velmi odolné a jeho údržba je velmi jednoduchá. Nečistoty setřete vlhkým hadrem, a pokud nechcete, aby na nerezu zůstávaly otisky prstů, kupte si speciální sprej na zábradlí. Do exteriéru bude dobrou volbou celonerezové zábradlí. Do interiéru pak můžete volit kombinaci nerezu s jiným materiálem. Velice pěkně vypadá kombinace nerezu a dřeva nebo nerezu a skleněné výplně.

nerezové zábradlí

Do interiéru bude pasovat i klasické dřevěné zábradlí. To vypadá velmi útulně a přirozeně, ale počítejte s jeho pravidelnou údržbou. Jestliže vybíráte zábradlí ke schodišti do moderního interiéru, vsaďte na skleněné zábradlí. To působí v prostoru minimalisticky a velmi nadčasově. Nabízí se vám varianta celoskleněná nebo v kombinaci s nerezem nebo dřevem. Sklo můžete mít čiré nebo mléčné či kouřové a také můžete mít sklo s potiskem. S výběrem zábradlí vám zaručené poradí specializovaná firma.