Posted in Nezařazené

Nepostradatelný pomocník

Nepostradatelný pomocník Posted on 3.7.2017


Když se mě někdo zeptá, jak jsem udělala tak nadýchané těsto, jak jsem mohla tak našlehat vejce nebo sníh a jak že to dělám tu ledovou kávu, jen se pousměji. Mám na to již mnoho let jednoho kuchyňského kamaráda a od těch dob, co ho vlastním, mi jde všechno pečení opravdu o moc líp. Rukou bych nikdy tak krásně nevyšlehala a nevymíchala těsto, jako on. Můj kuchyňský robot.
kuchyňská pomůcka.jpg
Pravda, nějaké to místo on a jeho pomocné nástavce zaberou, ale to nevadí. Bohatě se mi to vyplatí. Investice to nebyla žádná, byl to svatební dar. Má skvělou výdrž. Používám ho několikrát týdně, i denně a neměl zatím za 5 let jedinou závadu. Stále výkonný a spolehlivý, značka Bosch. 
Nevybírala jsem si ho sama, ale i kdyby, asi bych lépe nevybrala. Splňuje vše, co od něj čekám a případně k němu mohu ještě nějaké nástavce dokoupit, jako třeba na výrobu zmrzliny, ale to není nutné.
ovoce a kuchyňský robot.jpg

Co musí robot umět?

·         Šlehání, míchání a hnětení
Základní a mnou nejvíce používaná funkce. Ať na piškotová, linecká nebo kynutá těsta, vše krásně propracuje. Těsta na vánoční cukroví připravuji jedině v něm. Dorty jsou krásně nadýchané a buchty jakbysmet. Má několik nástavců, které měním podle hustoty těsta.
·         Odšťavňovat
Ideální pomocník na léto při zpracovávání plodů ze zahrádky, případně v zimě pro chystání zdravých koktejlů. Samostatný odšťavňovač bude samozřejmě lepší a výkonnější, záleží na tom, jek často toto využíváte a potřebujete.
·         Mlít maso, mák
Domácí sekaná, paštiky, burgery, čevapčiči a další pokrmy z mletého masa vám půjdou o mnoho snáz, když budete mlít na přídavném elektrickém mlýnku a ne ručně.
·         Krájet, strouhat a sekat
Potřebujete zpracovat zeleninu do mrazáku nebo nastrouhat brambory na bramboráky? Pak je to váš ideální pomocník. Vše zpracuje rychle a umyté to máte taky hned.
·         Mixovat
Mixér na dětské kašičky a polívčičky a také na tu ledovou kávu využívám opravdu často.