Posted in Nezařazené

Nová a stylová kuchyň

Nová a stylová kuchyň Posted on 31.10.2017

Vzhled vaší budoucí kuchyně utváří také pracovní deska. I jejímu výběru byste měli věnovat dostatečnou pozornost, protože právě:
Přírodní nebo umělý kámen? To je důležitá otázka, na kterou budete muset najít odpověď. Na trhu je dostupná spousta materiálů a vzhledů. Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného materiálu, pak vsaďte na umělý kámen, který je stále více populární, a to právem. Zvolit můžete také přírodní kámen. Oba tyto materiály se jistě budou ve vaší kuchyni skvěle vyjímat. Při výběru se zaměřte především na odolnost daného materiálu, protože právě tato plocha v kuchyni dostává nejvíce zabrat. Připravujete zde jídlo, přichází do kontaktu s potravinami, příbory a dalšími předměty.

pracovní deska

Co vám ovšem jednotlivé druhy tohoto materiálu určeného pro kuchyňskou pracovní desku přinesou?
Jaké výhody vám ve vaší kuchyni přinese provedení „umělý kámen“?
Umělý nebo technický kámen je oblíbený především pro svou větší odolnost, je totiž tvrdší a pevnější. Další jeho výhodou je jednolitá struktura bez jakýchkoliv estetických rozdílů. Snadná je také údržba umělého kamene, což ocení nejedna hospodyňka.

ostrůvek

A jak jsou na tom přírodní materiály?
Mezi přírodními materiály, které jsou v kuchyni často používané, kraluje mramor. Tento materiál ovšem neoplývá takovými ocenitelnými vlastnostmi jako právě výše zmiňovaný umělý technický kámen. Naopak je náchylný k praskání a poškrábání, což není v kuchyni příliš žádoucí. Mramor je také háklivý na ulpívání různých druhů skvrn od ovoce, zeleniny nebo šťáv, což bývá v kuchyni celkem časté.
Tato nedílná součást kuchyňské linky je bezesporu součástí nejdůležitější, proto nepodceňte její výběr a zaměřte se na takové aspekty, které jsou pro vás nejdůležitější. Jedině tak budete moci být s vaší novou kuchyní spokojeni a užívat si v ní svoje kulinářské umění.