Posted in Nezařazené

Ozdobte se jedinečností

Ozdobte se jedinečností Posted on 11.1.2021

Pokud je pro vás styl na prvním místě a trávíte hodiny výběrem dobře padnoucích outfitů, jistě víte, že krása musí sálat z každého detailu. Proto je důležité nezanedbávat výběr šperků. Nikdy totiž nevíte, koho upoutáte jediným, dokonalým detailem.

krásný šperk

Co se šperků týče, lze je rozdělit do tří kategorií:

1. Bižuterie

Nejlevnější druhem šperků je beze sporu bižuterie. Seženete ji na tržnici, v supermarketu, v obchodech s konfekcí i v krámcích zaměřených jen na bižuterii. Její výhodou je, že pokud takový kousek někde ztratíte, nebude vám to ani tolik líto. Navíc díky ceně můžete jednotlivé kousky neustále obměňovat a za pár korun jimi naplníte celou šperkovnici. Nevýhodou je nedostatek originality. Bižuterie je většinou vyráběna sériově a postrádá duši. Navíc se snadno zničí a její životnost není nejdelší.

2. Klasika

Zde se jedná o šperky vyráběné z materiálů, které už něco málo vydrží. Zlato, stříbro, chirurgická ocel. Nakoupíte je většinou ve zlatnictvích a cena je zde už vyšší. Ani zde se však většinou nejedná o žádnou velkou originalitu a mnohdy vás až zarazí, jak málo kreativity bylo při tvorbě těchto šperků použito.

ruce a šperky

3. Designové šperky

A právě to jsou doplňky, se kterými stoprocentně zazáříte. Jedná se o jedinečné kousky, které jsou vyráběny s láskou, chutí a často vám je upraví na míru. Není pravděpodobné, že se dočkáte faux pas, jako že potkáte ženu se stejným šperkem. Navíc se liší svojí jedinečností a fantazií, se kterou jsou vyráběny. Při výrobě těchto šperků totiž není cíleno na široký okruh nositelek, a kreativitě se meze nekladou. Samozřejmě zde už musíte očekávat i vyšší cenu, která za to ovšem stojí. Nejste přeci kopie, tak proč ji nosit?

Designové šperky nenajdete jen tak v nějakém krámku. Pro jejich nákup potřebujete kontaktovat jejich výrobce, či prodejce a domluvit se s ním na všech náležitostech, aby vám šperk padl jako ulitý. Nevybíráte si totiž šperk. Najdete designéra a šperk už si vybere vás. Skvělou volbou může být například Katia Kolinger, která všechny tyto skvosty vyrábí osobně v české zlatnické dílně a inspiruje se při tom krásami světa.