Posted in Nezařazené

Péče o chodidla

Péče o chodidla Posted on 31.8.2016

Je pravdou, že zejména v letních měsících vystavujeme více na obdiv chodidla i paty, díky nošení sandálků, žabek apod. Péče si však zaslouží po celý rok. Jen pravidelností a adekvátní péčí předejdeme nejen potenciálním kožním problémům, ale zejména je prevencí proti popraskání pat a následně tvrdé kůži, která bývá svízelem. Avšak která z žen, by nechtěla mít jemné a ladné nohy?! Na co se zaměřit? Co vše náleží do řádné péče? A co zaručeně pomůže v boji s tvrdou kůží na patách?
červené sandály
 
Základní péče
 
Obdobný způsob, který je běžný v péči o pleť. Ano! Hydratace. Důležité je v rámci pravidelného ošetření mazat nohy vhodným krémem. Ideálně každé ráno a večer před spaním. Nezapomínejte, vaše chodidla jsou denně vystavena námaze. Potřebují a především si zaslouží vaši náležitou péči. Vhodný je rovněž peeling. V létě ideálně jednou týdně, v zimním období postačí méně v rámci frekvence.
 
Stejně tak důležité jsou tzv. lázeňské koupele pro vaše nohy. Zejména jsou efektivní pro unavené a namáhavé nohy, které jsou vystaveny nadměrné zátěži. V letních měsících mnohé trápí otékání nohou. Není lepším řešením, než vhodná koupel nohou v bylinkovém odvaru či s přidáním mořské soli. Svou blahodárnou službu rovněž prokáží v rámci použití jednou za čas, či v případě zvýšené potřeby péče, různé balzámy s příměsí bylinek, krémy s hutnější konzistencí. Balzámy a krémy je vhodné použít před spaním a navléct si ponožky, pro umocnění efektu.
 
Účinky přírodních složek aneb jak bojovat s popraskanou kůží
 
Zejména tvrdá kůže na patách je častým jevem. Prvořadá je prevence vnitřní a to v případě dodržování pitného režimu, zde platí zejména pití čerstvé neperlivé vody. Jestliže patřítek té skupině, která se potýká s popraskanou kůží na patách, která nejen působí neestetickým dojmem, zejména v případě nošení letní obuvi, ale především je mnohy bolestivou záležitostí. Záleží rovněž na stavu problému. Jestliže je možné, je důležitá návštěva šikovné pedikérky, která odstraní ztvrdlou a současně ošetří popraskanou kůži. Pak už pravidelně předcházet tomuto problému. Vhodné je použití vazelíny na noc. Zaručeně rychlé a skutečně efektivní je odstranění tvrdé kůže na patách pomocí skleněného pilníku a poté ihned promastit krémem. Výsledek zaručen!
 nohy nad vodou
Rovněž osvědčené a účinné je sádlo, kterým nohy náležitě promastíte a zabalíte do igelitového sáčku, pro vyšší efekt. Další alternativou je tvaroh. Postup stejný jako v případě sádla, dostatečně namazat na chodidla, dát do igelitového sáčku a ještě na to navléct ponožky. Nechat působit několik hodin. Ideální je působení přes celou noc. Pozitivní stránkou tvarohu je, že rovněž eliminuje problém se zápachem nohou. Efektivním pomocníkem je i citrón, kterým potřete paty, poskytnete tak pokožce nejen hydrataci, ale dostane se jí též zjemnění.
 
Nezapomeňte, že v rámci péče o nohy, je třeba dbát i na upravené nehty.