Pojďme si přiblížit, co je to hashtag

Pojďme si přiblížit, co je to hashtag Posted on 15.3.2017

Sociální sítě jsou snad nejoblíbenějším trendem dnešní doby. Ať už se zmíníme o Facebooku, Twitteru, Instagramu… Všechny sociální sítě jsou velice populární a mají miliony uživatelů po celém světě. Jedná se o snad největší sociální seskupení, jaké kdy mohlo existovat.

blog

Je však v pořádku, sdílet v podstatě celý svůj život s celým světem?No, to záleží asi na pohledu každého z nás. Mnohdy už to však lidé přehánějí. Sdílejí téměř jakékoliv fotografie, ať už se jedná o intimní fotky dokonce i z porodnice, nebo o fotky toho, co jí, kde jí, proč tam jí, s kým tam jsou… No prostě všechno o dané situaci. Někdy nám to připadá dokonce i k smíchu a docela se nad některými příspěvky pobavíme.

V současné době se navíc nepopisují tyto sdílené situace běžným popiskem, ale používají se ty oblíbené hashtagy, pro mnohé z nás španělská vesnice. Co to vlastně je, ten hashtag?

Jedná se o slova či slovní spojení, mohou být použity dokonce i věty, které jsou označovány symbolem #. Díky němu může váš přípěvek vidět mnohdy i několikmilionů lidí, kteří stejná slova či slovní spojení používají a sledují.Vy naopak můžete sledovat jejich příspěvky. Slovo či slovní spojení můžete napsat v jakémkoliv jazyce, můžete používat háčky a čárky, ale nemusíte, můžete používat také smajlíky. Jestliže chcete napsat více slov, neděláte mezi nimi mezery, ale píšete je dohromady, stejně jako kdybyste chtěli napsat celou větu. K jednomu příspěvku však můžete přidat více takových slovních spojení, každé však musí být označeno symbolem #. Kvůli přehlednosti se však nedoporučuje více jak 3.
Ač by se to tak mohlo zdát, tento trend nevznikl na Twitteru, přestože se na této sociální sítí zpočátku používal nejvíce. První tagy byly použity již o několik let dříve ještě před Twitterem. Poprvé se o používání na tagů na sociálních sítích začalo hovořit v roce 2007, v roce 2009 již bylo umožněno vyhledávání v datech prostřednictvím tohoto trendu.

hashtag

Velkou výhodou je to, že lidé již nemohou přehlédnout to, co je opravdu zajímá, což se dříve stávalo velice často. Vzhledem k tomu, že v jeden okamžik je po celém světě sdíleno neskutečné množství příspěvků, je to pochopitelné. V současné době vám sledování jednotlivých pro vás zajímavých tagů umožní vidět příspěvky vše ostatních, kteří je také sledují.