Posted in Nezařazené

Přirozená krása

Přirozená krása Posted on 16.3.2020

Příroda se čím dál více dostává do našich životů. Kdo z nás by nechtěl žít v souladu s přírodou a zbavit se zbytečné chemie? Tato myšlenka se dostává do všech částí našeho života. Používáme méně chemie při úklidu, koukáme na složení potravin, trávíme čas v přírodě, vyhýbáme se lékům. A stejně tak i v případě kosmetiky přichází čas na změnu a na propojení s přírodou. Dávno není v kurzu výrazné líčení hrající všemi barvami. Dnes je oblíbené nenápadné líčení s využitím přírodních produktů a především správná péče o pleť. Jak podpořit krásu pleti, vlasů a řas, abychom se nemuseli líčit vůbec?

woman-2315_1280

1. Pleť

Naše pleť je často zvyklá na tuny kosmetických přípravků, které jí denně dopřáváme a změna může mnohdy opravdu trvat. Pokud jste odhodláni pro změnu, pak počítejte s pár týdny, než si pleť na jinou péči zvykne. Snažte se jí příliš nezatěžovat, vlastně vám budou stačit základní přípravky pro péči o pleť. Květinová voda, krém a olej (nebo máslo). Nic víc nebudete na začátek potřebovat.

2. Vlasy

Péče o vlasy je u nás hluboce zakořeněná a zabírá nám opravdu velké množství času. Většinou používáme konvenční šampony se silikony, které vlas obalí a tím ovlivní jeho vzhled. Dostat z vlasů takový silikon není vůbec jednoduché, pokud se rozhodnete přejít k přírodní péči o vlasy počítejte tak se dvěma týdny než se vlasy vzpamatují. Přírodní péče o vlasy je v současné době velice rozšířená, od tuhých přírodních šamponů až k těm tekutým, používají k mytí alternativ jako je třeba žitná mouka také není výjimkou.

women-1487825_1280

3. Řasy

Pokud se nechcete trápit s řasenkou a přesto chcete mít krásné dlouho a silné řasy, pak se bohužel chemii nevyhnete. Je na vás, co vnímáte jako menší zlo. Jestli budete raději používat každý den řasenku, nebo použijete jednou ta čas sérum na růst řas. Ať se rozhodnete jakkoli, nebojte se ani řasenek. V současné době je na trhu velké množství přírodních.