Posted in Nezařazené

Riskujete rádi?

Riskujete rádi? Posted on 19.7.2021

Riskujete rádi? Jsou dva druhy riskování, jedno je životu nebezpečno, a to druhé finančně. Mnozí milují to napětí celého těla, ten příval emocí a adrenalinu, když se ocitnou na nějaké hraně a zariskují si téměř vlastní život. Lidé milují adrenalin, a tak jsou schopní riskovat život, jen aby zažili na chvíli ten pocit vítězství sebe sama nad strachem. Koukáte někdy na videa na Youtube, a kroutíte hlavou, co všechno jsou lidé schopní sjet na kole, na motorce, co všechno dokážou přeskočit, jak balancují na hraně skály, mostu, skáčou ze střechy na střechu a říkáte si: proč? Proč ti lid= tak riskují?

risk

Neváží si svého života? Potřebují ke svému uspokojení takové dávky adrenalinu, že běžnému člověku tuhne v žilách krev? Jenže vezměte si, kolik firem se živí tím, že vám nabízí adrenalinový zážitek? Můžete si koupit jízdu ve formuli, můžete si skočit bungee jumping, můžete se potápět, létat až zažívat stavy beztíže. To vše jsou takové zážitky, které jsou pro řadu lidí velmi lákavé. Zkrátka strach a risk potřebujeme v jisté míře zřejmě všichni a firmy nabízející adrenalinové zážitky to dobře ví.

seskok

Druhým způsobem riskování, je riskování a investování peněz. Můžete mít jakkoliv promyšlené strategie, můžete si myslet jak rozumíte obchodování s komoditami a vždycky se může objevit něco, co absolutně změní situaci na trhu a vy můžete o své investované peníze přijít. V posledních letech to byl Covid a nyní válka na Ukrajině, které způsobily zcela nečekané změny na finančních trzích a nejeden krach. A jsou to snad situace, které se daly předvídat? http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/lze-predvidat-budoucnost-v-rychle-se-menicim-svete–1591258 ? Možná by se našel někdo, kdo tušil, ale globální trh určitě zareagoval, až když tyto nové situace nastaly. Pokud riskujeme a investujeme peníze tak pravda, nejde o život, ale přijít o veškerý majetek, to s životem úzce souvisí. A pro ty, kteří neriskují život ani peníze? Zkuste si koupit los. Výhra nebude risk, ale štěstí.