Rozmnožujeme pokojové rostliny pomocí instruktážního videa

Rozmnožujeme pokojové rostliny pomocí instruktážního videa Posted on 8.8.2021

Také se zajímáte o pokojové rostliny a věnujete se jejich pěstování? Možná, že časem, až úspěšně odrostou vaše prvotní exempláře, s radostí přistoupíte k další, pokročilejší fázi pěstebního procesu, a sice k jejich rozmnožování. Některé rostliny se množí řízkováním, jiné dělením trsů, některé vám vzejdou bez problémů ze semen.

rostliny v květináči

K rozmnožování rostlin je mnohdy zapotřebí celá řada podmínek. Zejména teplota vzduchu, vlhkost, vhodný substrát, stimulátor kořenového růstu, ale v první řadě správný postup. Je to podobný proces, jako když vaříte oběd podle kuchařky – zpočátku potřebujete u některých složitějších pokrmů vnímat každičký detail, abyste nic nepřehlédli, a teprve časem si postup natolik osvojíte, že jej již zvládnete zpaměti.

Ve fázi, kdy s vařením, potažmo s rozmnožováním rostlin začínáte, se může hodit instruktážní video. Těch je na Internetu celá řada ke stažení, například na YouTube, pomocí video downloaderu Stahuj videa. Jednoduše si vyhledáte téma, které vás zajímá, a následně si video stáhnete do počítače nebo mobilu či tabletu. Mít u sebe pěstební postup stažený v offline režimu je výhodnější, protože např. půjdete na zahradu či do sklepa nebo na terasu, kde není přístup k internetu, anebo si jej budete chtít přehrát před spaním, když na noc vypínáte Wi-Fi kvůli elektrosmogu.

stahování videa

Stahování videa ze sociálních sítí je výhodné i z toho důvodu, že některé prezentace, které vás velmi zajímají a jsou vám prospěšné, mohou časem ze sociálních sítí zmizet, zkrátka nejsou vaše, nevlastníte je a vlastník s nimi může naložit po svém. Lepší je mít u sebe kopii videa a máte jistotu, že o něj nepřijdete. Stažená videa lze archivovat jako běžné video soubory na jakákoli vhodná archivační média, např. vypálit na DVD, umístit ve více kopiích na externí disky, uložit je na virtuální úložiště https://www.czc.cz/datove-uloziste-nas-server/produkty na Internetu pod vaším účtem apod.