Posted in Nezařazené

Sloučení dvou prodejců elektroniky

Sloučení dvou prodejců elektroniky Posted on 28.7.2017

Jak známo, společnostHP Tronic se zabývá především elektronikou a jejím prodejem. Portfolium výrobků se soustředí na značkové zboží, zejména ETA, JVC, Hyundai a méně známý GoGen. Ale samozřejmě spousty jiných výrobců.
hp laptop.jpg
Když jsem psal loni (2017) článek o sloučení Dataart s HP Tronic, tušil jsem, že to nebude poslední krok. Zcela jistě nebude na škodu, když si připomeneme pár čísel. Jen tehdejším sloučením vznikl řetězec s tržbami více než patnáct miliard korun, a se sítí více než sto třiceti prodejen. Tyto údajně navštívilo více než dvacet dva milionů zákazníků.
Nu a jak se dalo, víceméně, předpokládat, dochází letos k dalšímu sloučení. A to sítě Dataart se sítí Euronics. Tato akvizice se dala čekat, a proto není zase tak velkým překvapením, jak se mnohde tvrdí. Vše bude nyní fungovat už jen jako Dataart.
U nás má (měl) samostatný Dataart přes čtyřicet prodejen, a skoro sedmdesát poboček.
koule z peněz.png
Takže v měsíci srpnu a pak ještě asi dále budeme sledovat postupný „zánik“ prodejen Euronics. Zanikne i několik menších prodejen, ale  jen tehdy, pokud jsou prodejny obou v jednom středisku. Měla by tak vzniknout největší síť prodejen s více než sto desíti prodejními místy. Dojezdová doba by měla být z každého místa v naší zemi menší než třicet minut čistého času.
eurové bankovky.jpg
V Praze budou prodejny zaváženy zbožím i několikrát denně, podle toho, jak si jej budou zákazníci objednávat na internetu. Tohle je vize generálního ředitele celé skupiny HP Tronic , pana Daniela Večeři.
Nakolik to bude krok správným směrem bude hodně těžké posoudit. Tímto manévrem budou totiž ostatní prodejci hodně zastíněni a budou se mít co otáčet, aby na našem trhu vůbec vydrželi.
Pro zákazníka, tedy koncového spotřebitele to moc výhodně nevidím. Není-li konkurence ve velkém měřítku, nebude kde srovnávat ceny a tím pádem levnější zboží nebude k mání. Ale necháme promluvit budoucnost.