Posted in Nezařazené

Spokojené a bezpečné koupání pro všechny

Spokojené a bezpečné koupání pro všechny Posted on 6.5.2017

Pokud vlastníte bazén nebo se teprve odhodláváte pustit se do jeho výstavby, tak jako tak si budete chtít maximálně užívat čistou vodu

Vedra jsou tady
Už je to tady, dlouho očekávané léto, sluneční paprsky a s tím spojené koupání v pohodlí na zahradě. Docílit čisté a průzračné vody neví, věřte tomu, žádné umění ani věda. Je pár věcí, na které musíte dbát, a to především měřit hladinu pH (ideální je 7,0 až 7,4 a tvrdost vody pod 18°N), tuto umět upravovat, vyvarovat se tvorbě řas, vodu udržovat dezinfikovanou. Obsah chloru by se měl pohybovat mezi 0,3 až 0,5mg/l. Základem všeho je písková filtrace, na té určitě nešetřete a za kvalitu si připlaťte. Ta sama ovšem na všechno nestačí, ruku v ruce s ní jdou i různé bazénové přípravky, které by podle norem měly splňovat zdravotní a hygienické atesty. Vyhnout byste se měli různým sloučeninám, v žádném případě se nepokoušejte o domácí výrobu, následkem by pak mohla být kromě zničených plavek a obarvených vlasů, i zkažená voda a vás by čekalo náročné a drahé vyměňování vody.
list na hladině
Pokud si nejste jistí správným výběrem, ve vybraných prodejnách se vás jistě s ochotou ujme bazénový specialista. Údržbu vody pak s několika dobře míněnými radami zvládne opravdu každý a postačí k tomu pár minut týdně.
I přesto všechno se po několika dnech trvajících veder může stát, že je voda kalná. V tomto případě postačí přimíchat prostředek zvaný flokulant, ten dokáže kal přeměnit na chuchvalce, se kterými si pak lehce poradí bazénový vysavač. Poté dokončí čištění filtr. Když dojde na to, že voda zezelená, pak musíte sáhnout po chlórovém přípravku, který si poradí jak s řasami, tak i vodu dezinfikuje. S drobnými nečistotami a hmyzem si poradí bazénová síťka, při jejím výběru sáhněte po síťce s teleskopickou rukojetí, díky ní pak dosáhnete kamkoliv, i na samotné dno. Stěny bazénu udržíte čisté díky kartáčům.
žena na vodě
Vysavač je výborným pomocníkem nejen v domácnosti, ale i při údržbě bazénu, v tomto případě je to vysavač bazénový, který lze zcela jednoduše napojit k pískové filtraci, dokáže si poradit jak s napadanými nečistotami, tak i s usazeninami.