Stačí chvilka nepozornosti a voda v bazénu je plná špíny

Stačí chvilka nepozornosti a voda v bazénu je plná špíny Posted on 12.9.2017

I když se o vodu ve svém bazénu vzorně staráte, tak i přesto se vám snadno může stát, že se znečistí, Stačí třeba jedno větrné odpoledne, kdy zapomenete zakrýt bazén, a jakmile to zjistíte, už bude pozdě – bude plný listí, prachu, pylu, zkrátka spousty špíny, kterou ve vodě nikdo nechce mít. Co dělat? Jednoznačně vám nezbyde nic jiného, než nádrž dokonale vyčistit, což znamená vyvinout nemalé úsilí z vaší strany. Ale nebojte se, díky tomu, že budete mít po ruce kvalitní pomocníky, půjde vám to rychle a skoro samo.
husky v bazéně

Nejprve byste měli začít odstraněním velkých nečistot, třeba těch, které plavou po hladině. K jejich odstranění je ideální síťka, jak hladinová, tak dnová. S nimi pohodlně dosáhnete do všech koutů bazénu a budete tak moci odlovit maximum možných makroskopických nečistot, jako je například listí. Nicméně ještě vás toho čeká dost na práci. Na dně bazénu se jistě usídlilo také mnoho špíny. Tu nejlépe odstraníte s pomocí bazénového vysavače. Vybrat si můžete automatický, poloautomatický anebo ruční bazénový vysavač . To, jaký typ vysavače nejlépe zvolíte, je dobré přizpůsobit velikosti bazénové nádrže. Pokud tedy máte malou až střední bazénovou nádrž, pak je tou nejlepší volbou ruční vysavač. Můžete si k němu navíc přikoupit také další příjemné příslušenství jako je třeba teleskopická tyč anebo jiné kartáče. Díky dlouhé teleskopické tyči pohodlně dosáhnete do všech koutů, aniž byste se museli namočit ve vodě, a díky různým kartáčům vám neunikne ani zrnko špíny, ať už se usadí na dně, v rozích anebo na stěnách bazénu.
plavání na zádech
A všechno ostatní jistě dobře dokončí výkonná bazénová filtrace, která vodu postupně pročistí od drobných nečistot. Zapomenout byste neměli ani na ošetření bazénovou chemií, která je tou nejlepší prevencí, aby se ve vaší nádrži nerozbujely řasy či jiné nežádoucí mikroorganismy.