Světlo za pár korun

Světlo za pár korun Posted on 24.7.2018

Poslední roky se dá o cenách elektrické energie říci ledacos, ale určitě ne, že jsou nízké. Naopak, každým rokem se jen zdražuje. Proti tomu bojují firmy a domácnosti rozličnými způsoby. Mnoho lidí například přestalo používat mnoho elektrických spotřebičů, jelikož si myslí, že tímto způsobem ušetří. Může být, ale příliš efektivní to není. Navíc si tím zhoršíte komfort, jelikož pokud odstavíte například mikrovlnnou troubu, budete si muset ohřívat jídlo mnohem složitěji. Pro to je daleko lepší zvolit v tomto případě trochu jiný styl spoření, a sice LED žárovky.
výskyt žárovek

Velká úspora

Většina domácností ale i mnoho firem dnes stále používá klasické typy žárovek, a to i když se už pár let nesmí prodávat. Mnoho Čechů si nakoupilo tyto světelné zdroje v příhodný okamžik a nyní si mnou ruce, jak na to nevyzráli. Jenže je to přesně naopak. Tradiční typy žárovek nešli z obchodů, protože by byly nějak nebezpečné, ale z důvodu nízké efektivity. Jednoduše řečeno, vyráběly až příliš mnoho tepla na úkor světla, což samozřejmě není příliš rentabilní. LED žárovky naopak téměř žádné teplo neprodukují, díky čemuž jsou násobně efektivnější, a navíc je to dělá ještě daleko odolnějšími. Vydrží fungovat až 30 tisíc hodin, což už je slušná životnost.
světelná energie

Ještě jednu velkou výhodu LED světelné zdroje mají – dají se pořídit v mnoha variacích. Pokud tedy zrovna nepotřebujete klasickou žárovku s chladným nebo naopak teplým světlem, ale něco trochu více extravagantnějšího, z LED žárovek si určitě vyberete. Připravte se však na to, že to bude trochu dražší, než jste možná zvyklí. Klasiku jste si svého času mohli koupit zhruba za dvacet korun. Moderní světlo, zvláště se zajímavým designem, vás může vyjít i na desítky či dokonce stovky korun. Není to málo, ale vzhledem k tomu, že se jedná o vysoce úsporné zdroje světla, určitě stojí za to o jejich koupi alespoň na chvíli popřemýšlet.