Posted in Nezařazené

Učení jazyků prostřednictvím seriálů

Učení jazyků prostřednictvím seriálů Posted on 5.2.2018

V dnešní době existuje nespočet způsobů k výuce cizího jazyka, ať už se jedná o kurzy, které osobně navštěvuje, online kurzy (například přes Skype nebo Facetime), anebo sledování videí na Youtube. Můžete se tak naučit jakýkoli světový jazyk, tudíž vám v cestě za vaším snem nic nebrání. Zároveň můžete vyplnit svůj volný čas něčím smysluplným.
okusování pastelek

Pokud však máte alespoň nějaké základy, můžete se v daném jazyce zlepšovat pomocí seriálů. V dnešní době se tak často setkáváme s pojem učení angličtiny díky seriálům. Snad nejdůležitějším volbou je seriál samotný. Musíte se dívat na jeho kvalitu, poněvadž od jeho kvality se odvíjí také jazyková zásoba, která je pro vás klíčová. Zvolte si proto takový seriál, ve kterém není příliš násilí, ani vulgárních výrazů. Zaměřte se naopak na nenáročné témata, kde se i dozvíte něco nového. Spojte příjemné s užitečným.

K sledování anglických seriálů je výborná platforma Netflix, která nabízí širokou škálu námětů, ať už jste příznivci romantiky, sci-fi, hororu, anebo reality show. Nachází se zde také nabídka titulků v anglickém jazyce, pokud byste nestíhali rozumět. Většina filmů na této platformě je buď v anglickém, anebo španělském jazyce.
dítě před televizí

Pokud vaše jazykové schopnosti ještě nejsou na takové úrovni, abyste rozuměli anglickým filmům s anglickými titulkami, doporučujeme vám alespoň sledovat anglické filmy s českými titulkami. Časem zjistíte, že se v jazyce zvelebujete a postupně můžete svou úroveň zlepšovat. Nyní si zrekapitulujeme všechna pravidla, která byste měli při sledování seriálů dodržovat, abyste se v jazyce zlepšovali.
Pravidla pro učení pomocí seriálů:

1.      Nejdříve můžete využít českých titulků k porozumění seriálu.

2.      Později se můžete na seriál dívat s anglickými titulkami, anebo úplně bez titulků.

3.      Zapisujte si každé neznámé slovíčko a zkuste si zapamatovat jeho výslovnost.

4.      Pokuste se naučit ustálené výrazy, které se v seriálu často opakují.