Posted in Nezařazené

Uložení bazénu na zimu se vám vyplatí

Uložení bazénu na zimu se vám vyplatí Posted on 28.1.2018

Ptáte se, proč byste měli svůj bazén složitě ukládat k zimnímu spánku i s celým obsahem nádrže, když vypuštění vody do kanálu je mnohem snazší? Odpověď je, že voda ve vaší nádrži vám může stejně dobře posloužit i v příštím roce, aniž by ztratila něco ze své kvality. Tím spíše je škoda vylít do kanálu vodu, o kterou jste po celou koupací sezónu svědomitě pečovali. A mimo jiné, všichni moc dobře víme, že naplnit každý trochu větší bazén vodou je poměrně finančně nákladná záležitost, a právě tyto náklady si můžete díky správnému zazimování nadzemního bazénu ušetřit.

led

Každý, kdo začne uvažovat o tom, že by svůj bazén zazimoval, se nejprve obává náročnosti celého procesu. Když si na internetu najdete podrobný návod, jak celým procesem projít s úspěchem k cíli, může vám na první pohled připadat až příliš zdlouhavý a složitý. Ovšem to je pouze dojem a o nic komplikovaného se ve skutečnosti nejedná.

Nicméně každý, kdo chce celou věc rychle a spokojeně smést ze stolu, aniž by plýtval svým časem a energií, si může zazimování svého bazénu objednat na míru – takže se k vám domů dostaví odborníci na slovo vzatí a o vše potřebné se za vás postarají.

zima

Každopádně to jediné, co si budete muset kvůli zazimování bazénu pořídit, je speciální přípravek – zazimovač. Případně se vám budou hodit také dilatační plováky, neboť zazimovač není nemrznoucí směsí a nádrž je potřeba ochránit před vznikajícím ledem, o což se plováky, které pohlcují tlakové síly ledu, spolehlivě postarají. Každopádně stejnou službu vám mohou prokázat také plastové láhve částečně naplněné pískem. Většina postupu se ovšem shoduje s běžnou péčí o vodu v průběhu koupací sezóny, neboť je potřeba zajistit, aby voda v nádrži byla před uložením na zimu v té nejlepší kondici ve všech směrech. Do čisté vody pak nalijete zazimovač, vložíte plováky a upevníte krycí plachtu, ničeho složitého se tedy obávat nemusíte a zazimování bazénu se vám jednoznačně vyplatí.