Výroba domácí kosmetiky ano či ne

Výroba domácí kosmetiky ano či ne Posted on 28.11.2017

V dnešní době jsme zavaleni tak širokým sortimentem výrobků, že je těžké se v nich orientovat. V kosmetice to platí dvojnásob. Miliony druhů, miliony značek, miliony způsobů nabízení a prodejů. Ty bohatější výrobci nás masírují reklamou. Někteří zase zkoušejí nějaký jiný způsob prodej. Vznikají kluby příznivců té či oné značky. A všichni na nás útočí s tvrzením, že jen jejich produkt je ten nejlepší, nejpříznivější pro naši pokožku, nejvoňavější. Všichni do jednoho se holedbají informacemi, jak jsou jejich produkty postaveny na přírodní bázi a jak v žádném případě své produkty netestují na zvířatech. Můžete tomu všemu věřit? Ne!
Takže dřív nebo později vás určitě napadne otázka, jak je složité si vyrobit třeba vlastní mýdlo? Nebo třeba parfém? A zjistíte, že to až taková věda není. Chcete to vyzkoušet?
kytičkové zátiší
Vyrobte si jednoduchý parfém
Co k tomu budete potřebovat? Nějaký čistý, alkohol. Může to být třeba i jen vodka. Raději si však v lékárně kupte čistý líh. Budete potřebovat také destilovanou (nebo alespoň dlouze převařenou) vodu, esenciální oleje dle vlastního uvážení. Pak také budete potřebovat přesnou odměrku (ideální je injekční stříkačka), kapátko a tmavou nádobku na míchání a odležení. A pro výsledný voňavý výrobek si pořiďte nějaký pěkný flakónek.
Rozmyslete si nejdřív, o jaký druh výrobku se budete pokoušet. Můžete si vyrobit, parfém, parfémovanou vodu, nebo toaletní vodu. Zatímco parfém obsahuje kombinaci, kde jsou jednotlivé složky zastoupeny v poměru 15 -30% vonných látek, 70-90% alkoholu a 0-10% vody u toaletní vody je poměr 4 -10% vonných látek 80-90% alkoholu.
skleničky na olejíčky
Ingredience spolu smícháme, důkladně protřepeme a pak je necháme v tmavém místě stát asi 5 týdnů. Teprve potom parfém slijeme do připravených, vyvařených flakónů a můžeme používat.
Úplný návod najdete na mnoha místech na internetu. Většina lidí co tyto informace poskytuje, rovněž vonné esence a další propriety k výrobě domácí kosmetiky prodává. Tamtéž naleznete spousty dalších rad. Mějte však na paměti, že domácí výroba kosmetiky je silně návykovou záležitostí. Za nás výroba domácí kosmetiky určitě ano!