Posted in Nezařazené

Začátek podnikatelské činnosti

Začátek podnikatelské činnosti Posted on 2.11.2020

Začátek podnikatelské činnosti

Náročný start

Můžeme se rozhodnout, že skončíme se zaměstnaneckým poměrem a začneme vydělávat sami na sebe. Není to jen tak, a proto musíme mít všechno dobře promyšlené a spočítané, abychom skutečně uspěli, protože každým rokem zaniká hodně podnikatelů a firem. Místo nich zase vznikají nově, což je na trhu zcela přirozený proces. Když se tedy rozhodneme skutečně pro svou vlastní výdělečnou činnost, tak jako první musíme řešit živnostenský list, abychom mohli být OSVČ. Musíme zajít na úřad, kde vyplníme formulář, přičemž musíme zvolit správnou kategorii živnosti. Při braní plateb v hotovosti často musíme mít EET.

nový oblek

Samozřejmě musíme mít dobrý přehled v účetnictví, abychom vše správně zdanili, jinak nám hrozí tučné pokuty. Dávejte pozor i na jiné poplatky, protože je tu například silniční daň, když při podnikání používáme auto. První roky bývají nejtěžší, protože musíme na trhu uspět, a ještě k tomu zvládat všechno nové.

Finanční stránka

Záleží, v čem chceme podnikat a v jaké velikosti, podle čehož se také odvíjí, jakou startovní částku bychom měli mít k dispozici. Vždy je dobré mít dostatečnou rezervu, protože nikdy nevíme, kdy se nám peníze navíc budou hodit. Někdy také potřebujeme více peněz, než máme k dispozici, což můžeme vyřešit úvěrem. Často je také volený pro nastartování podnikání, ovšem musíme si to dobře rozmyslet, abychom jej měli z čeho splácet. Podnikatelskou hypotéku si můžeme vzít u nebankovní společnosti, takže pravidla tu nejsou zase nijak přísná, proto je dosáhnout na tento typ hypotéky snadné.

plánovací nástěnka

Výhodou je také, že tu nikdo nebude zkoumat, na co přesně si ji chceme vzít. Prvotní poptávku můžete snadno zařídit přes internet, protože na webu mají online formulář, do kterého vyplníte základní informace a firma se Vám ozve. Následně si můžete sjednat osobní schůzku, kde se na všem domluvíte a sestavíte ideální hypotéku pro Vás.