Posted in Nezařazené

Ženy a menstruace

Ženy a menstruace Posted on 25.4.2021

Každá žena se v životě potká s menstruací. Jsou ženy, které menstruace nijakým způsobem v životě neomezuje a to je dobře. Jsou ale i takové, které pokud mají své dny, nejsou schopny fungovat tak, jak by bylo vhodné.

Jestliže se i vy potýkáte s druhým případem, pak by bylo zapotřebí, abyste něco takového co nejdříve vyřešili. Rozhodně není dobře, pokud vás menstruace nějakým způsobem omezuje a to například natolik, že nejste schopni fungovat a jediné, na co se zmůžete, je spánek.

žena v bolestech

Rozhodně nemá smysl se neustále krmit prášky, protože i když vám může něco takového pomoci, mohou to odnést jiné části vašeho těla a to zejména, pokud takových prášků konzumujete opravdu mnoho.

Jestli je něco, co byste rozhodně měli udělat a to zejména, pokud vás trápí velké menstruační potíže, pak je to zajít ke svému lékaři či lékařce a sdělit jim tento problém. Jistě se najde nějaké řešení.

Dnes již existují dokonce i rehabilitační centra, která se právě na menstruační potíže zaměřují. Je tedy možné, že právě zde dostanete žádanku a věřte, že vám tady opravdu pomohou. Může to zajít dokonce až tak daleko, že se již se žádnými bolestmi nebudete muset potýkat a tudíž nebudete muset konzumovat léky, které by měly utlumit bolest.

žena za sklem

Pokud vám váš lékař nabídne tuto možnost, pak toho rozhodně využijte, protože mnoho ženám něco takového prospělo a dnes je již menstruace neomezuje tak, jako dříve.

Je možné, že i vám mohou pomoci cviky zkušených fyzioterapeutů, kteří vám rádi vše potřebné vysvětlí a ukáží vám, jak dané cviky správně dělat, abyste si neublížili.

Určitě se vyplatí ze začátku alespoň jednou nebo dvakrát týdně zavítat někam, kde vám pomohou a vše vysvětlí. Je jasné, že za měsíc nebudete ještě úplně fit. Bude pak na vás, abyste doma cvičili a to nejlépe každý den ty cviky, které vám byly zkušenými fyzioterapeuty vysvětleny.

Věřte, že ani vy se nemusíte v období menstruace trápit. Můžete fungovat zcela normálně. Stačí jen udělat něco proto, aby vám bylo lépe.